ZOHIR CAMP 2015 – DOKSY

Letní tábor ZOHIR camp a já jako vedoucí trenéru. Camp se konal v Doksech u Máchova jezera v kempu Poslův Mlýn. Prihlasilo se 49 dětí a celý týden jim předávalo svoje zkušenosti sedm trenérů.

Selfie na Zohir Campu

Vzhledem k prvnímu táboru za léto 2015 jsme i přes připravený harmonogram měli obavy z celkového průběhu, který nakonec dopadl za jedna s hvězdičkou!

Trenéři

V zastoupení trenéru tu byl Daniel Samek a Jan „asasín“ Pospíšil z týmu In Motion, Marek Kaňka, Piko, Tary a Zony. Za instruktory tu byly dvě slečny, Alča a Stáňa, které se staraly o program mimo dobu tréninku.

Harmonogram na běžný tréninkový den byl následující: v 7:30 rozcvička, od 8:00 snídaně a v 9 začala první série čtyř workshopů, na které se děti zapsaly po snídani na celý den. V půl 11 se podávala lehká svačina a poté byl druhý dopolední workshop. Po obědě byla polední pauza a každý den vždy jedna přednáška od trenérů. Přednášky byly například o střihaní videí a video bloggingu, o mua thay od Marka Kaňky a následném krátkém workshopu, zdravém životním stylu a dlouhověkosti od Dana. Prezentace měli veliký úspěch a děti si z nich určitě odnesly mnoho zkušeností.

Zohir Camp 10km

Odpolední program byli dva workshopy rozdělené večeří, vždy po 90 minutách. A večer následoval family meeting – rozdělení dětí do skupinek a trenérů v rolích „tatínka“ a s ním si říkali o průběhu dne, co se naučili, jaké bylo jídlo nebo co by na harmonogramu změnili nebo přidali.  Workshopy probíhali na stanovištích jako je pískové hurisek, kde se trénovali převážné salta, přemety a akrobacie.

Kde se trénovalo?

Od In Motion byla na ZOHIRU konstrukce z trubek, na které se perfektně trénuje balanc, precisi a lacheje, kterých je v ČR opravdu málo. Spousta dětí se zde naučila správné dopadat a zpevnit střed těla, tzv. core svaly velice důležité nejen pro balanc.

Další stanoviště, která se občas propojují s lešením, byly bedny, nástupy a gymnastické kozy. I zde se používali na nácvik žíněnky a duchny pro větší bezpečnost. Trénovali se zde hlavně základní parkourove pohyby, jako jsou přeskoky / vaulty a skoky v metrové výšce.

Na akrobacii, hned po písku, je bezpečné a praktické trénovat na trampolínách. Tady si většina odblokovala strach ze salta vzad i vpřed a za týden tréninku si ho skočili minimálně jednou všichni. Na závěrečném vystoupení pro rodiče se zde konal i battle, kde proti sobe Šimon a Honza svedli těžký soubor a posílali až 7 salt rovnou po sobě!

Mimo tyto hlavní stanoviště zde byly ještě další překážky jako slackline, hrazdy, fotbalové a volejbalové hřiště.

Zohir Camp a Máchovo jezero

Když se netrénovalo…

Ve volném programu jsme byli u Máchova jezera, kde se vždy ve dvojicích vyhazovali děti za nohy do salt s dopadem do vody. Skoro každý si vyzkoušel salto a nechyběly ani rotace nebo dvojité salto od Marka, který ho zkoušel poprvé v životě a na druhý pokus ho skočil opravdu čistě! Další z náplně bylo i celotáborové posilovaní, kdy se už uplatnil zohirácký pokřik „We start together, we finish together!“ a i náročnější cviky zvládli všichni do jednoho.

Co nesmí chybět?!

Na táboře nesmí chybět ještě táborák a opékání buřtů a v případě Zohiru ani 10 kilometrový běh. Ten se letos běžel za ideálních podmínek, 20 stupňů a částečně pod mrakem. Nejmladším bylo 12 let ale někteří se při běhu ani nezapotili (letos byl tedy jen 8km dlouhy běh, ale i tak)!

Zohir Camp a táborák

Celkově bych první turnus parkourového táboru Zohir shrnul jako velice povedený jak pro děti, tak i pro trenéry a celou organizační složku! Děkuji všem, kdo se ho zúčastnily, ať už jako trenéři nebo jako parkouristé a přeju hodně povedených skoků a splněných cílů.