Winter Jam 2017 – Zpátky do minulosti!

 

Jak to začíná?

V pátek pro mě winter jam začal oficiálně po obědě, kdy jsme probrali s naší recepční Luckou všechny úkoly na pátek večer, registrace účastníků, hostů, náramky pro organizátory a všechny věci které k tomu patří. První host Callum měl přiletět v 17:15 na letiště a se mnou ho jeli přivítat i bráchově Kolářovic, kteří se s ním znají už z předešlých zahraničních eventů. Let měl samozžejmě zpoždění, ale hned po přistání a přivítání jsme vyrazili směr hala, Po cestě jsme se zastavili ve vegetariánské restauraci, protože jsem se po cestě dozvěděl ze Callum už přibližně tři roky maso nejí (příležitostně prý ochutná, je to jeden z rozumnějších vegetariánů s otevřeným názorem na jídlo) a pak hned do haly, kde už čekalo cca 20 lidí na registraci.

 

Jako halvní organizátor očekával přibližně polovinu lidí, ale k mému překvapení přišli až na pár návštěvníky všichni už v pátek. Díky tomu byl trénink opravdu brutální! Hala prlná energie, skokani natěšení na nové spoty a hlavně společný trénink! Lidi z celé republiky + zahraniční hosté = bylo to opravdu perfektní! Callum dohromady s Danem a Zonym testovali novou přístavbu u jámy, Waldi posílal neskutečné flipy všude po hale a když končil okolo 11 v noci trénink, velká část by ještě bez problémů skákala dál.

Už to jede v plnejch!

V sobotu dopoledne byl trénink „vlažnější“ a po suprovém jídle, které k obědu připravili Vietnamské sousedky, a společné fotce začal teprve opravdový Winter jam! Já osobně jsem měl radost z challenge, který skákalo okolo 10 lidí a který byl z préca a později ze stridu na nový sloupek u jámy.

Od 16:00 začal program – workshopy s Waldim a Callumem. Waldi měl workshop na flipy o zeď, které opravdu ovládá mistrně. Tady jsem si vyzkoušel nějaký ten frontík o zeď a nechal si od mistra poradit. Callum měl workshop „překvapivě“ na trubkách zaměřený na precision. Po hodině a půl se workshopy otočili, aby si každý z lidí mohl zatrénovat s oběma hosty. Od Calluma se mi nejvíce líbílo přirovnání k pokémonům. Jeho workshop byl zaměřený na výzvy, které se skládaly z fyzické, psychické a technické výzvy. Každý si našel skok, který splňoval alespoň jednu z těchto mini challgenge a postupně je plnil. Jeho proslov o tom, že v pokémonem když vyzvete někoho se silnějším pokémonem, který na mnohem vyšším level, vás určitě  porazí. Avy musíte dlouhou cestu na pokémoní kliniku aby vás uzdravili.  To samé je v parkouru a i tak máme přistupovat k výzvám, které si najdeme.

Zpátky do minlosti <3

Po třech hodinách workshopů byl volný trénin, na které navazoval opět skvost v podobě večeře! Jídlo na akcích In Motion Academy je prostě boží. Večerní program bylo něco, co z Winter Jamu udělalo opravdu akci jako za starých časů, na které rád vzpomínám. Dobrovolná „SKILL A QUIZ“ soutěž, která se skládala z 12 challengů vždy s otázkou ohledně parkourové historie. A že se jednalo opravdu o suprové otázky, jako „S kým spí Kie Willis?“ nebo „Jaký objekt se nejčastěji objevoval ve videu Czech in London?“. Challenge byli také perfektní, skočit lache na bednu jeden po druhém, aby se celý tým udržel. Počet v týmu podle pravidel byl 3-4, takže samozřejmě náš tým „Old star in motion true school comeback a šamstr team“ měl počet členů 9.. Ale vše jsme zvládli a nečekaně se umístili i na prvním místě! Ouh yeah! Samozřejmě jsme bigshocky za první místo předali dále, někdo by mohl totiž narážet na zkorumpovanou porotu… Díky této soutěži jsem si skočil hned dva skoky, ze kterých jsem měl respekt. Cat leap z nejvyššího raiu v hale v zadní části a run precision z nové přidělané  desky v railové části. A to nejlepší? Opravdu po dlouhé době jsem si zatrénoval s celým týmem In Motion <3.

#Noenergy

V neděli už to v hale vypadalo trochu děsivě, alespoň pro příchozí, kteří jako já spali doma. V hale to vypadalo tak trochu jako v armádě spásy – stanley a ostatní ploužící se po hale v trenkách, spící ve spacácích a čekající ve frontě na snídani. No pohled to byl opravdu zábavný. O to více, když se po snídani rozjel srdcový oldschool trénink. Hecování kong vaultů, hlasité přeskoky a plácání do beden při speed stepech a řvaní při hecování freerunu v podobě dashe! Jak říkám, winter jam je jako „zpátky do minulosti“ akorát v podání In Motion.

Odpolední trénink byl už po rozloučení s organizátory a rozdělil se na dvě části. Jedna šla na trénink na nejznámější spot v Praze Vltavská a druhá půlka zůstala v hale. Obě skupinky ze sebe ždímali zbytky energie a spíše sledovali hosty, kteří z nových míst byli nadšení.

A co hosté?

Vzhledem k mé funkci v In Motion Academy, kdy mám takovéto akce na starosti, jsem Calluma vyzvedával na letišti a ikdyž nemám moc času běhěm akce trénovat, alespoň mám možnost trávit nimi čas mimo trénink. Callum je velice příjemnný člověk, pro kterého je parkour také celý život a upřímně už se moc těším na Roofculture Asia, ze které mi ukazoval záběry na svém telefonu a dost o ní vyprávěl. A také jeden drb, který vás možná překvapí! Callum je už přibližně tři roky vegetarián! Ale oproti jiným parkouristům, které dělají stojky, je více normální.

Waldi už je ČR skoro jako doma, a je to typ traceura, kterého nevidíte nikdy se ani zamračit. Musel jsem ho probudit před workshopem, a čekal jsem že bude v první chvíli rozespalý a unavený. Ještě než otevřel oči tak se ale už zase usmíval a byl neuvěřitelně pozitivní! Takové hosty máme u nás v Akademii opravdu rádi!

Celkově jsem si tuhle akci opravdu užil, z mého pohledu vše proběhlo podle představ a doufám že i hosté a účastníci si to pořádně užili. No a teď už se vrhnout do příprav dalších akci! A co vy, už se také těšíte?