SPARTAN TRIFEKTA 2016

Letos se mi podařilo konečně zaběhnout všechny tři verze závodu SPARTAN race a tím sesbírat i Spartan trifektu 2016!

Spartan Sprint Praha

Sprint v Praze, který mě celkem zklamal. Málo špíny, spíš takové proběhnutí se po stromovce po práci v kanclu než tvrdý sparťanský překážkový běh. Ale tak Praha je prostě Praha, na dalších dvou závodech si organizační tým určitě spravil reputaci!

Spartan Super Koutyspartan trifekta pavel cibulka

Super v Koutech mě překvapil, ale v tom nejlepším smyslu slova. Překrásná příroda a opravdu extrémní kopce! Před tímhle závodem jsem vůbec neběhal, jen jsem trénoval parkour a jednou za rok jsem si zaběhl na táboře 10km běh…No během Spartanu v Koutech jsem zpytoval svědomí a zapřísáhl se, že začnu běhat.

Během závodu mě chytali křeče do lýtek, ale díky mému parťákovi Romanovi jsem závod v pořádku doběhl. Po cestě nás mimo překážek překvapil i celkem slušný hlad, na který jsme se připravili až na Beast. Prostě sbírám zkušenosti každým závodem!

Na závěr po krásném plazení v ledové řece, stěně a tahání jsem si dokonce i skočil salto přes cílový oheň! Sice jsem hned po předání medaile málem/úplně odpadl, ale stálo to za to…(a za fotku)

Spartan Beast Liberec

spartan trifekta pavel cibulkaNa Liberec jsem byl už celkem slušně připravený! V nohách naběháno okolo 150 km za posledních pár měsíců, oblečený na různé podmínky a plný camelbag vody, gelů a dvě bigshock sušenky (moje odměna po sandbagu na černé sjezdovce!).

 

Během prvních pár km to vypadalo, že si na závodě prolezeme všechny překážky, zašpiníme se a co pak? Ještěď se zdál daleko a nikdo nevěděl, zda se běží až na něj nebo ne. Největší překvapení bylo na začátku asi v podobě přeplavání ledového rybníku…buď to nebo 150 angličáků, haha. Po okruhu okolo startu jsme se ale rozeběhli směrem přímo ke známému vysílači. A začal ten delší okruh. Během pár km jsme se dostali na hřeben a pak už směrem k Ještědu. Jenže k tomu jsme ani nedoběhli, místo toho jsme se ale dostali pěkně z blízka na skokanské můstky, které byli jako warm-up před černou sjezdovkou a 35kg sangbagem. Vylézt nahoru byl opravdu oříšek a fyzická náhama šla ruku v ruce s psychickým vyčerpáním a nekončícím kopcem nahoru. Po téhle překážce, která mi přišla nekonečná se tyčinka od BS opravdu hodila!

spartan trifekta pavel cibulka

Spartan trifekta už se blíží

Pak už se běželo směrem zpátky krásnou přírodou. Návrat skrz Liberec a pak směrem k finiši. Jenže ten nebyl zadarmo, po cestě čekal ještě další sandbag! Nevím jestli jsem byl už tak vyčerpaný, ale s tímhle mackem jsem měl co dělat abych ho dostal na záda. Z Kout jsi pamatuji moc dobře kýbl se šterkem, zato Liberec je pro mě jedna velká vzpomínka na pytel s pískem!

Před koncem ještě ručkování, podplavání zdi a memory test (Z5F5H6). Pak už jen přelézt zeď a hurá na saltíčko!

spartan trifekta pavel cibulka

Bez týmu by to nešlo!

Největší díky patří mému týmu Loudové, díky kterým jsem začal vůbec běhat. Můj učitel z vysoké školy, trenér a kamarád Filip Rata, skvělej sparťan Honza Louda, který vše organizuje a můj parťák Roman Trachta, se kterým jsem všechny tři závody odběhl v dobrém i při angličácích. Už teď se těším na sezónu 2017!

Aroo, aroo aroo!

Spartan v číslech

  • 1 spartan trifekta
  • 3 závody
  • 51 km
  • 90 angličáků
  • 100 překážek

 

spartan trifekta pavel cibulka

spartan trifekta pavel cibulka

spartan trifekta pavel cibulka

spartan trifekta pavel cibulka

spartan trifekta pavel cibulka

strahov

 

spartan-pano-1