Spartan Race Praha – Málo bahna a hodně angličáků

Když jsem to poprvé slyšel, říkal jsem si paráda! Závod Spartan Race a dojedu na něj i tramvají. Organizátoři si za místo vybrali výstaviště v Holešovicích a přilehlou Stromovku. Akce, které se mělo účastnit okolo 7 000 tisíc lidí, a která se konala opravdu skoro v centru Prahy. Strach z masy lidí mělo dost běžců, kteří jinak nevynechají ani jeden závod, ale můj start byl naštěstí už 10:15. Náš tým měl sraz na místě o hodinu dřív, padla rozcvička od Filipa a než jsme se nadáli tak začala kouřit dýmovnice a prý už byl start…

fb1

Překážky?!

Překážky byli klasické zdi, vyšší, menší, na podlez atd. První půlka byla dost zdlouhavá a dlouhý úsek se jen běželo, což mě osobně moc nebaví. Kdybych si chtěl zaběhat a neušpinit se tak běžím na náplavku. Naštěstí závěr, kam jsme doběhli po procházce Stromovou, byl nabitej slušně. Jedny z posledních překážek byli dokonce i v bahně, ikdyž toho bylo opravdu málo. Naštěstí i to dohnali a všichni kdo se chtěli dostat do cíle se museli namočit až po uši. Šplhání na laně z vody a poslední ručkování na kruzích se mi líbilo hrozně moc-víc takových překážek a poběžím i dvakrát. Během cesty jsem si udělal i pár angličáků, kteří byli za nepovedené splnění úkolů nebo překážek. Těch bylo za chybu přesně třicet a dokonce se to i hlídalo, za to další palec nahoru. V cíli jsem dostal tři medaile, tričko, tyčinky, nealko pivo a ještě spoustu dalších věcí, které jsem skoro neunesl. Asi jim zbylo z minulého roku, tak se toho potřebují zbavit.

Akce se mi líbila a smekám před organizátory, že se jim to podařilo i v Praze. Příště bych určitě dal trošku víc překážek a hlavně nějakou tu špínu, bahno atd. I když to se v Praze moc nenosí..každopádně v Koutech si toho asi užijeme dostatečně!