Recenze parkourových bot OLLO


Takže jaký je nový model OLLOček? 

Musím říct že super! Dost jsem se jich bál, tyhle parkourové boty jsem předtím nikdy neměl a o starších modelech se říká několik špatných věcí. Hlavně že se odlepuje podrážka a nedrží na railech. Já jsem si objednal model Sapien S v modré barvě.

Podrážka – 8/10

Podrážku vyřešili suprově – na špičce boty je ještě prošitá, perfektní! Doufám že švy vydrží hodně, přijde mi
že se na jedné botě už trochu povolují ale zatím boty krásně drží. Dostatečně měkká guma na podrážce, která se krásně tvaruje ale při špatných dopadech i dokáže vytrestat.

OLLO a raily – 7/10Ollo Pavel Cibulka

Od první chvíle co jsem boty měl mi podrážka přišla dobrá, ideální tvrdost a vzorek super na préca. Pokud máte špinavou podrážku, tak boty kloužou…ale pokud si ji očistíte, drží i na tyčkách jako přilepené.

Citlivost a kontrola – 7/10

Boty jsou o dost větší než třeba tolik oblíbené (moje nejoblíbenější) Adidas ADISTAR RACER, které už se neprodávají. Pro někoho s úzkým chodidlem jsou pak OLLO celkem dost mohutné a musí si botu zavázat a stáhnout fakt na pevno. Díky „velké“ botě a celkem široké podrážce nejsou úplně citlivé. Na railech, úzkých věcech atd máte stále nad dopadem kontrolu ale jsou i mnohem citlivější boty.

Zpracování – 8/10

Kvalita zpracování vypadá moc dobře, ať už celkový design nebo samotné švy, látky atd. Chvilku mi bude trvat zvyknou si na velké boty, které s novými parkourovými tepláky NINJA celkem kontrastují, ale to chce čas.

A kolik stojí? – 5/10

Já jsem boty pořídil s několika kamarády hned z projektu Kickstarter, kde boty byli za přijatelnou cenu. I s poštovným jsem zaplatil do 1 200 Kč. Když si boty objednáte samy, vyjdou vás i s poštovným na přibližně 2 000 Kč, což už je za parkourové boty dost velká cena. Takže určitě doporučuji objednat v co největším počtu, dostanete slevu za 5 i 10 párů bot a ušetříte i na poštovném.

Celkové hodnocení 7/10 – bota na parkour je suprová, pro lidi co začínají skákat nebo občas schytají horší dopad je podrážka ideální. Bota vypadá dobře a snad něco vydrží, jediný mínus je velká cena. 

Ollo Pavel Cibulka