POLSKO MFP 2014

TÝM IN MOTION A MEZINÁRODNÍ PARKOUROVÝ FESTIVAL

Jako tým In Motion nás pozvali na mezinárodní parkourový festival do polského Gdańsku. Vzali jsme náš IMBus a v šesti lidech bez váhání vyrazili vstříc 1000km do slunného města na břehu moře. Sraz byl v noci z pondělí na úterý a po 14 hodinách cesty jsme se v Polsku jen najedli a šli na místní sraz.

web1

STŘEDA

Středeční sraz byl v 10.00 na spotu ve vedlejším městě Gdyni. Po cestě do Polska jsme byli tak unaveni, že na spot jsme dorazili až v poledne, ale po cestě jsme se dokázali ještě ztratit a jít na nákup do obchodu. Na spotu bylo okolo 40 lidi převážné z Polska a vypadal jako amfiteátr z květináčů kde po stranách byli schody s raily. Další spot bylo dětské hřiště s několika prvky které vypadali jako ruská hřiště. Přišlo trochu zklamání po 15 hodinové cestě, že dětské hřiště nebylo zrovna to, co jsme od Polska čekali. Nakonec i tady jsme ale vymysleli číslo, které by i v cirkuse Humberto sklidilo obrovsky aplaus.

Závěr dne byl u moře, kde se nacházel perfektní flipovací spot a kde jsme už zůstali do večera. Konec tréninku jsme zakončili backflip challenge hrou v kruhu, kdo vydrží nejdéle skákat backflip, pak sideflip a nakonec webster. Následovalo už jen koupaní v moři, grilování a spánek.

ČTVRTEK

Dopoledne jsme šli samy do města hledat spoty a zastavili se u podchodu silnice, kde jsme se zdrželi na několik hodin. Pak jsme se přesunuli do haly na nácvik na vystoupení, které bylo v pátek. Překážek bylo dost a na obou stranách podia bylo lešení- pro workout a velké na skákání. Na promyšlení bylo každý den 30minut a nejdéle trvalo rozmístění překážek.

Pak jsme si každý skočili z 8 metru do airbagu a chillovali s ostatními skupinami okolo haly.
Nejzajímavější část přišla v noci, kdy jsme se vydali na noční trénink. Běželi jsme do centra města, pres zahrady, plochou dráhu a skrz rozpadlé budovy. Po cestě jsme našli staveniště s navezeným pískem a budku s trafikou. Skok byl perfektní! Odraz ze střechy trafiky, let pres zábradlí a měkký dopad do kopce písku. Přešli jsme i dva mosty, jeden nad železniční dráhou a druhy nad vodou. Všichni v balancu po zábradlí a pak se šlo trénovat na neznámá místa dál do města. Návrat byl okolo 2.00 ráno totálně unavení.

PÁTEK

Nácvik začínal v 11.30 ale po nočním tréninku a také díky zácpě jsme dorazili něco po tři čtvrtě. Po cestě jsme vybrali hudbu – Foster The People – Don’t Stop. Všichni byli tak unavení, že rozmístit překážky a rozeskákat se trvalo okolo hodiny a potom každý spíš jen vymýšlel svoje flow než že by trénoval a zkoušel dokola. Překážek bylo nakonec až moc, takže jsme vymysleli vysoké kvádry na stridy uprostřed a po stranách bylo postavené lešení. Tělocvičnu jsme vyfotili s tím, že si to projedeme ještě na penzionu, koncept byl vymyšlený a přišla další chyba – nemáme paruku na naší oblíbenou část! Shánění po městě bylo i po dvou hodinách neúspěšné, takže jsme to vzdali a jeli se vyspat aspoň na hodinu a půl na pokoj.

roof

Sraz v tělocvičně byl v 18:00, každý měl 5 minut si proběhnout překážky a podívat se jak je show nasvícená. Takovouhle disko párty jsem na railech ještě nezkoušel ale všechno jednou poprvé. Pak venku naposledy projet pořadí, zahřát se a protáhnout a od 19:00 začínala první show. Na řadu jsme šli 7, takže jsme mohli v klidu koukat na ostatní skupiny a hned mezi prvními pořádné pecky poslala mladá polská crew Chiefs. Následovali další skupiny z Polska, jedni Holanďani a pak jsme šli na řadu my. Honza nás uvedl a show mohla začít. Vybrali jsme „dobrovolníka“ Dana z publika, kterého jsme přeskakovali saltem a kterému Assasin při saltu kšiltovku ukradl a začal s ní utíkat. Potom už každý šel svojí flow, než nám skončila asi o minutu dříve hudba! I přes trable se zvukařem, které jsou opravdu všude, nás publikum zvolilo a vyhráli jsme druhé místo, za které bych chtěl poděkovat všem, kteří nám dali hlas a mezi kterými byli i dva Češi kteří nám později přišli pogratulovat.

Polsko soutěž

SOBOTA

V pátek jsme se domluvili s lidmi z Krakowa, že nás provedou po spotech, které znají. Začali jsme na známém atriu které je pro lidi z Gdaňska něco jako naše vltavská. Další v plánu byla opuštěná rozhledna nad městem. Po cestě jsme narazili na roofjump díky kterému jsme měli možnost potkat i polskou policii. Strážníci byli velice klidní a po příjezdu nás jen požádali, abychom šli pryč, že jim parkour nevadí, ale že je někdo zavolal.
Po cca 30 minutách chůze lesem od parkoviště se před námi vynořila mezi stromy několikapatrová rozhledna, že které zbyla jen železná konstrukce. Připadal jsem si jako v jurském parku a po výlezu na vrchní patro se ukázal krásný výhled na město a moře. Nějakou chvíli trvalo si zvyknout chodit po konstrukci ve výšce a kdybych zde mohl trénovat častěji, tak by to bylo skvělé místo na trénink mysli ve výškách.

NEDĚLE

Tenhle den byl domluvený trénink s další místní skupinou, a sraz byl u lešení a beden postavených na pláži u moře. Zde každý víkend probíhá akce na ukázání parkouru a možnosti přihlásit se do parkourové akademie v Gdaňsku. Po krátkém vystoupení pro diváky, soutěži pro veřejnost a vykoupání jsme šli s organizátorem celé akce a nadaným parkouristou Olekem na perfektní tréninkové místo. Tam jsme strávili zbytek dne a večer se přesunuli na grilování s kamarády z Holandska.

PONDĚLÍ

Den odjezdu. Odpoledne jsme šli naposledy do centra města a na výbornou pizzu, kterou jsme si dali i první večer. Pak všichni obsadili IMBUS a vyrazilo se na cestu domů, která by za normálních okolností trvala cca 12 hodin. Bohužel v našem případě se kousek od Berlína pokazila převodovka a 5 stupeň nešel po chvíli ani zařadit. Takže dalších 400 kilometrů jen v 70km/h. I přes tuhle srandu nás naše týmová dodávka dovezla bezpečně do Prahy a rozhodně jsem rád, že mohla tenhle trip do Polska projet s námi. Už teď se těším na příští rok!

last