Zohir camp – parkour*komunita*zábava

10 turnus Zohir Campu byl hned na začátku prázdnin. Je to jeden ze dvou turnusů „navíc“, všechny předešlé se totiž zaplnily ale stále byl takový zájem, že pro ty co se nestihli přihlásit se udělali ještě další dva tábory.

Nová parta

Díky tomu, že běželi dva Zohiry naráz, se sešla parta nových trenérů, kteří na zohiru ještě neučili. Ty jsem si vybíral z lidí, které znám a vím, že jsou velice šikovní a zodpovědní nebo na doporučení mých přátel. Takhle nova partička fungovala perfektně a kolektiv na 10 turnuse byl suprový a „cvič“.

Dohromady nám přijelo 59 dětí, většina z nich začátečníků a i dvě malé ségry až z Rakouska. Trochu jsme se báli, zda budou náročné tempo Zohir Campu zvládat ale už po pár hodinách tréninku se ukázalo, že ho nejenom zvládají, ale jsou na tom mnohdy lépe než většina starších kluků!

Přezdívky

Dětí bylo hodně a než jsme si zapamatovali všechny jména, vzniklo několik charakteristických přezdívek. Mezi ty nejlepší patří “písek“ – kluk který miloval skákání do písku nadevše a kdyby to šlo, tak by tam i spal. Mezi další patčí „pacient“, ten si zase zamiloval naší zdravotnici a k té si chodil třeba jen pro pohlazení. Následovali ještě další a další. Děti se rozdělili do familií, vždy dva pokoje a jeden trenér jako jejich máma. V těchto rodinách se scházeli každý večer a říkali si zážitky z celého dne, co bylo nejtěžší a co nového se naučili.

Bez práce nejsou koláče

Náplň dne byla dost pestrá, budníček okolo 7, od 7:15 rozcvička a protažení a pak rovnou na snídani. Následovala krátká pauza na připravení a dopoledne probíhali hned dva parkourové workshopy po sobě. Najednou bylo vždy 5 různých tréninků, které vedlo 6 trenérů – děti si vybírali podle tématu a podle toho, co se chtěli naučit. Tréninky probíhali na trubkové konstrukci, bednách, skoky do pískoviště, o zeď nebo trénink akrobacie na trávě. K dispozici byly žíněnky, které se při učení akrobacie vždy hodí.

Pavel Cibulka Zohir Camp Parkour

Po obědě byl polední klid a dobrovolná přednáška od trenérů, mluvilo se o pohybu, parkourových závodech a jamech u nás i v zahraničí nebo třeba o historii parkouru. Po poledním klidu byl třetí workshop dne, pak následovala svačina a před večeří ještě hodina a půl volné skákání pod dohledem trenérů, kteří hlídali, radili a pomáhali dětem. Večeře byla v 18:00 a po krátké pauze po jídle byl každý večer „Workout of the day“ – cca hodina posilování, které bylo vždy zaměřené podle aktivity následujícího dne. Po workoutu byl každý večer family meeting a pak už jen hygiena a do 22:00 spát.

Nenudíme se

Během týdne jsme měli i několik speciálních aktivit, jako je výlet na Bezděz s dřevěným kamarádem Ištvanem (cca 5,6 km daleko) ,tradiční Zohirácky běh a večerní táborák. Letos byli dvě možnosti, krátká trať cca 3,5 km a poté delší 10km dlouha trasa, kterou si se mnou a Maťou zaběhlo pár vytrvalých jedinců ještě jednou navíc! Jak trasu na Bezděz, tak i trasu běhu jsem si s mým slovenským kamarádem zaběhl vždy den dopředu, abychom si ukázali kudy se půjde a drželi se trochu v kondici. Díky tomu jsem za týden naběhl dohromady 37,5 km – super trénink na Spartan Race Beast do Liberce!

Pavel Cibulka Zohir Camp Parkour

Když bylo ošklivě počasí, dělali se malé kruhové tréninky v tělocvičně, promítali se filmy s parkourovou tématikou a trenéři házeli flašku o kliky (první večer si každý dal na dobrou noc 100 kliků – kromě Jardy Hrubeše, který trénuje už léta…)

Zohir byl super

Celkově jsem si kemp velice užil, obešel se bez zranění (kromě natáhého svalu při chůzi) a poznal spousty nových lidí, které budu doufám potkávat na parkourových akcích i v budoucnu. Zažili jsme s trenéry i dětmi spoustu srandy, vtípků, písniček Ukraina a zapotili se při klicích. Takže kdo ještě váhal, zda jet na Zohir kemp, tak teď už má určitě jasno!

Pavel Cibulka Zohir Camp Parkour

Pavel Cibulka Zohir Camp Parkour

Pavel Cibulka Zohir Camp Parkour

Pavel Cibulka Zohir Camp Parkour

Pavel Cibulka Zohir Camp Parkour

Pavel Cibulka Zohir Camp Parkour

Pavel Cibulka Zohir Camp Parkour

Pavel Cibulka Zohir Camp Parkour